| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

REHABILITACJA AMAZONEK W USTRONIU MORSKIM Drukuj Email
poniedziałek, 10 grudnia 2018 12:33

PB270788

W ramach realizacji zadania publicznego pt ,,Rehabilitacja warunkiem powrotu do zdrowia” Amazonki z terenu powiatu Świdwińskiego przebywały na turnusie w Ośrodku Leczniczo-Rehabilitacyjnym ,,Klimczok’’ w Ustroniu Morskim. Pobyt rozpoczynał się wizytą u lekarza, który po zapoznaniu się z historią choroby zlecił zabiegi. Każda z osób mogła również korzystać w miarę swoich możliwości z gimnastyki grupowej prowadzonej przez rehabilitantkę jak również z indywidualnych ćwiczeń w sali wyposażonej w specjalistyczny sprzęt niezbędny do kinezyterapii.Gimnastyka lecznicza odbywała się również pod okiem rehabilitantki. Sala była dostępna w godzinach rannych i popołudniowych. Uczestniczki w ramach pobytu korzystały indywidualnie również z Aquaparku, gdzie był dostęp do jakuzie, saun, parowej i suchej oraz części do rehabilitacji w postaci prądów wirowych wodnych szczególnie przystosowanych na dolegliwości bólowe układu ruchowego. Podczas całego pobytu była możliwość korzystania z indywidualnych wizyt u psychologa. Pod koniec rehabilitacji odbyła się prelekcja grupowa z psychologiem pt ,,Styl życia po mastektomii”

W ramach pobytu Amazonki uczestniczyły w autokarowej wycieczce zorganizowanej przez Ośrodek „Klimczok’’

Dla Amazonek był to atrakcyjny wyjazd, który pozwolił skorzystać z tak bardzo niezbędnej dla nich rehabilitacji do której mają bardzo utrudniony dostęp w miejscu zamieszkania ze względu na bardzo odległe terminy oczekiwania. Serdeczne podziękowania dla Wójta Gminy Świdwin Pana Kazimierza Lechockiego za zapewnienie transportu Amazonkom.

Świdwińskie Stowarzyszenie ,,Amazonka”

78-300 Świdwin ul.Kołobrzeska 43

amazonkaswidwin@poczta.onet.pl

kontakt:739 056 446

PB280799