| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Spotkanie informacyjne w Rusinowie Drukuj Email
poniedziałek, 04 lutego 2019 11:32

ulotka

Szymon-Osowski

9-go lutego o godz. 15.00 w Rusinowie na świetlicy wiejskiej organizowane jest spotkanie informacyjne prowadzone przez Szymona Osowskiego, Prezesa Sieci Obywatelskiej 'Watchdog Polska', prawnika, dyrektora ds. strategicznych postępowań sądowych i edukacji prawnej.

Szymon przyjedzie specjalnie do Rusinowa, aby opowiedzieć mieszkańcom o narzędziu jakim jest inicjatywa lokalna, jak z niej korzystać. Poruszony zostanie także temat funduszu sołeckiego, czym jest i jak go poprawnie wydatkować. Na pewno rozwiane zostaną wszelkie wątpliwości w tych tematach.

Zachęcamy do aktywnego udziału w spotkaniu, mamy szansę nieodpłatnie skonsultować z ekspertem różne sprawy z obszarów praw człowieka, jawności i dostępu do informacji publicznej.

Zaproszenie kierujemy do wszystkich mieszkańców Rusinowa, również młodzieży-Wy macie często fajne pomysły, Szymon podpowie, jak je zrealizować. ;)
Zachęcamy również osoby z pobliskich miejscowości do przybycia, jeśli interesują Was tematy, jakie mamy zamiar poruszać.
Zapraszamy wszystkich aktywnych obywateli, jak również tych, którzy chcieliby działać społecznie, lecz nie wiedzą od czego zacząć, co i w jaki sposób mogą robić. Wykorzystajmy szansę, jaką daje nam wizyta eksperta.

Codzienna praca Szymona to śledzenie, jak wygląda tworzenie prawa w obszarze jawności i praw obywatelskich, przygotowywanie spraw sądowych, kontakt z ludźmi z całej Polski, zbieranie wypracowywanej wiedzy i przewodzenie organizacji 'Watchdog Polska'.
Wielokrotnie doceniony za swoją działalność. W 2014 roku otrzymał od Prezydenta RP złoty Krzyż Zasługi, a od 2012 Dziennik Gazeta Prawna umieszcza jego nazwisko (zawsze podkreślając rolę organizacji 'Watchdog Polska') w rankingu najbardziej wpływowych prawników (miejsce 30, 12, 9, 14).
Ukończył Szkołę Praw Człowieka Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka oraz Szkołę Trenerów Organizacji Pozarządowych. Poza tym stale działa na gruncie lokalnym, w rodzinnym Szczecinie.

Możliwość zaproszenia eksperta mamy dzięki udziałowi Rusinowa w ogólnopolskiej akcji "Masz Głos", organizowanej przez Fundację Batorego, w której Szymon Osowski wraz z Anną Graczyk ze Stowarzyszenia Polites są naszymi koordynatorami i opiekunami lokalnymi.

 
Aleksandra Kruszewska

IMG 20190204 101554