| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Kreatywne spędzenie czasu dzieci i seniorów w Lekowie Drukuj Email
poniedziałek, 25 lutego 2019 09:36

aktual

      

         W miesiącu lutym zarówno dzieci jak i seniorzy mogli skorzystać z różnych atrakcji, które odbywały się w świetlicy. Podczas warsztatów teatralnych z animatorem, dzieci uczyły się poprawnej wymowy, ćwiczyły oddech, rozgrzewały mięśnie twarzy, próbowały trudnej sztuki animacji. Tego typu zajęcia nauczyły ich współdziałania, planowania i organizacji pracy, ale przede wszystkim dostarczyły wiele radości z własnych możliwości twórczych.

Na zajęciach plastycznych dzieci nauczyły się filcowania i tworzenia mydełek. Otrzymały również Certyfikat „Super Mydełkarza”.

Grupa odważnych dzieci pojechała na wycieczkę do zamku, gdzie oglądała „Fascynujący świat pająków i skorupiaków” dzięki sponsorom, zwiedzała kulisy sceny i garderoby aktorów, salę rycerską oraz wiele innych atrakcji.

Z kolei podczas zajęć kulinarnych uczyły się pieczenia ciasteczek. Były zajęcia taneczne -"Zumba - fitness" – dla dzieci i seniorów - czyli dbanie o zdrowy i aktywny tryb życia.

Seniorzy mogli skorzystać z warsztatów rękodzielniczych oraz wspólnego chodzenia na nording walking.

Opiekun świetlicy Ewa Wojtów