| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Srebrne medale za „Zasługi dla obronności kraju” Drukuj Email
wtorek, 19 marca 2019 08:37

1 126

Srebrne medale za „Zasługi dla obronności kraju”

W piątek, 15 marca br., w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy Świdwin miała miejsce specjalna uroczystość, podczas której ppłk Janusz Łyżeń, Komendant Wojskowej Komendy Uzupełnień w Kołobrzegu w asyście Wójta Gminy Świdwin Kazimierza Lechockiego, wręczył srebrne medale za „Zasługi dla obronności kraju” mieszkankom Gminy Świdwin. Wśród gości byli również Zastępca Wójta Tomasz Waszczyk, Sekretarz Halina Czajkowska oraz kapitan Małgorzata Paszkowska.

Srebrny medal Za Zasługi dla Obronności Kraju przyznawany jest w celu okazania wysokiego uznania rodzicom, których troje lub czworo dzieci pełniło nienagannie wzorową służbę wojskową.

W tym roku decyzją Ministra Obrony Narodowej srebrny medal za zasługi dla obronności kraju otrzymały: p. Irena Skwarek – matka Kryspina, Huberta i Grzegorza, , p. Janina Szybska – matka Marka, Andrzeja i Dariusza oraz p. Barbara Panasz – matka Roberta, Andrzeja, Janusza i Piotra, których synowie odbyli zasadniczą służbę wojskową.

Po wręczeniu medali i kwiatów wszystkim gościom zrobiono pamiątkowe zdjęcia.