| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Turniej Piłki Nożnej Chłopców w Bierzwnicy Drukuj Email
piątek, 22 marca 2019 09:03

 IMG 20190 113504

21 marca 2019 r. odbył się Turniej Piłki Nożnej Chłopców z okazji Pierwszego Dnia Wiosny o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej w Bierzwnicy. Do zmagań przystąpiły zespoły ze szkół w Bierzwnicy, Lekowa, Sławoborza, Rąbina i Brzeżna.

Od pierwszego gwizdka rywalizacja była zacięta, a młodzi zawodnicy z wielkim zaangażowaniem walczyli o każdą bramkę.Padało wiele remisowych wyników, a niekiedy losy meczów ważyły się w ostatnich sekundach meczów. Wrażeń było moc tak samo jak i ambicji, którą zawodnicy pokazywali w każdym swoim spotkaniu.

Grze młodych piłkarzy przyglądali się kibice – rodzice, koledzy, nauczyciele oraz mieszkańcy Bierzwnicy, którzy zagrzewali okrzykami swoich faworytów do walki. Do kibicowania przyłączył się również wójt Gminy Świdwin pan Kazimierz Lechocki.

Po rozegraniu wszystkich meczów przyszedł czas na podsumowanie turnieju. Wszystkie zespoły nagrodzono piłkami, a zwycięzca, którym została drużyna ze Szkoły Podstawowej w Bierzwnicy, otrzymał z rąk pani dyrektor Marty Jalowskiej puchar.

Dla młodych piłkarzy turniej ten był dobrą okazją do zebrania kolejnych doświadczeń i podniesienia swoich umiejętności.

Zawody został rozegrane na otwartym we wrześniu 2018 roku boisku wielofunkcyjnym, które powstało w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020, poddziałanie 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.


Klasyfikacja końcowa turnieju:

I miejsce         SP Bierzwnica            (trener Jacek Gałas)

II miejsce       SP Sławoborze           (trener Tomasz Śmigasiewicz)

III miejsce      SP Rąbino                  (trener Stanisław Kwiecień)

IV miejsce      SP Lekowo                 (trener Sebastian Basiejko)

V miejsce       SP Brzeżno                 (trener Jacek Niburski)

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, ich trenerom oraz kibicom za wspólna zabawę i zapraszamy na kolejne edycje turnieju.

Marta Beata Jalowska

 IMG 20190321 457 IMG 20190321 103859 IMG 20190326