| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Powitanie lata Drukuj Email
poniedziałek, 01 lipca 2019 11:56

IMG 3764

W Rusinowie odbyła się już piąta edycja imprezy dedykowanej dzieciom i młodzieży pod nazwą "Powitanie lata". W tym roku organizatorami było sołectwo Rusinowo przy wsparciu sołectwa Oparzno.

Jak co roku, nie brakowało atrakcji dla najmłodszych. Dzieci miały do dyspozycji trzy zestawy dmuchanych zjeżdżalni i miejsc do skakania, w zależności od wieku. Były również gokarty, z których chętnie korzystały starsze dzieci. Teren wokół świetlicy wiejskiej znów wypełniły radosne uśmiechy dzieci z Rusinowa oraz pobliskich miejscowości. Cała impreza prowadzona była przez profesjonalnych animatorów, z którymi współpracujemy już drugi rok, którzy świetnie się w tej roli spisują i motywują dzieci do wielu wspólnych zabaw. Sporym zainteresowaniem, jak co roku, cieszyły się duże bańki mydlane, z którymi świetnie radziły sobie nawet maluchy. Było przeciąganie liny z udziałem również rodziców, pasowanie na wojowników i wiele innych zabaw. Dzieci odwiedził też bohater „Psiego Patrolu” w postaci dużej maskotki, z którym wspólnie tańczyły, przybijały „piątki” i robiły zdjęcia. Dzieci, mogły również skorzystać z malowania twarzy specjalnymi kredkami, wyglądały uroczo. Atrakcją wieczoru był pokaz tańca z ogniem, mimo że było jeszcze widno, spektakl ten zrobił na wszystkich niesamowite wrażenie, dzieci wraz z opiekunami obserwowały cały występ bardzo uważnie. Gromkie brawa i skandowanie dzieci o „jeszcze” dało efekt w postaci małego bisu, za co serdecznie dziękujemy.

Podczas imprezy dzieci miały zapewniony poczęstunek w postaci chłodnych napoi oraz słodkich przekąsek i owoców. Pan Krzysztof Mich ufundował dla wszystkich lody, które w tak gorący dzień były miłą ochłodą. Dziękujemy również rodzicom, za upieczenie ciast.

Wielu z tych atrakcji, organizatorzy nie byliby w stanie zapewnić, gdyby nie finansowe wsparcie sponsorów, za które serdecznie dziękujemy. Wśród darczyńców na tę okoliczność znaleźli się: Koło Łowieckie „Sokół”, „Hotelik” Świdwin, firma Bis-Pak, sklep spożywczy Krzysztof Mich. Pozyskanie sponsorów to zasługa lokalnego stowarzyszenia „Przyszłość dla młodzieży”. Podziękowania składamy również panu Wójtowi, Kazimierzowi Lechockiemu, za udostępnienie autobusu, którym dzieci z sołectwa Oparzno mogły do nas dotrzeć.

Dziękujemy za wspólną zabawę w miłej i przyjacielskiej atmosferze wszystkim uczestnikom, a także osobom, bez których zabawa nie mogłaby się odbyć. I oczywiście zapraszamy za rok!