| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Przekazanie wozu strażackiego gminie Świdwin Drukuj Email
poniedziałek, 26 sierpnia 2019 12:26

DSC09447

Przekazanie wozu strażackiego gminie Świdwin (film z przekazania).

 

WÓZ STRAŻACKI Z NIEMIEC DLA GMINY ŚWIDWIN

Współpraca partnerska Gminy Świdwin z Gminą Sanitz zaowocowała w wóz strażacki marki Mercedes, który przedstawiciele władz Gminy Sanitz przyprowadzili w czwartkowe popołudnie 21.08. do Świdwina.

Wójt Gminy Świdwin pan Kazimierz Lechocki, zastępca Wójta pan Tomasz Waszczyk, wraz z zastępcą Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej panem Mirosławem Niezgodą oraz przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej w Lekowie Komendant Gminny Straży Pożarnej Sławomir Buniak, Prezes OSP Lekowo pan Robert Rozmus, przywitali przedstawicieli zaprzyjaźnionej od wielu lat Gminy Sanitz, tj. pana Burmistrza Enrico Bendlin, zastępcę Burmistrza pana Daniela Schenke, byłego Burmistrza Achima Hunecke, Naczelnika Straży Pożarnej pana Wilfried Matisseck oraz przedstawiciela Rady Gminy pana Gudruna Weimer.

Auto strażackie służyć będzie naszym strażakom ,którzy niosą pomoc w wielu akcjach naszego powiatu.

21 maja 2004 roku w Sali Urzędu Gminy Świdwin została podpisana współpraca obu Gmin w zakresie kultury, sportu, wymiany przedstawicieli społeczności lokalnych, pracowników samorządowych, ochotniczych Straży Pożarnych, pozyskiwania środków unijnych. Ta współpraca obu Gmin Świdwina oraz Sanitz, owocuje do dziś.

Straż Pożarna w Lekowie, istnieje od 1946 roku, zaś w 2021 roku będą obchodzić swoje 75-lecie, Wójt Gminy Świdwin dziękuje z całego serca za ten dar.

Barbara Kolasińska

DSC09440

Od lewej:vice Wójt Tomasz Waszczyk, zastepca Burmistrza Daniel Schenke, Wójt Gminy Kazimierz Lechocki, Burmistrz Gminy SANITZ Enrico Bendlin, były Burmistrz Sanitz Achim Hunecke, oraz przedstawiciele Straży Pożarnej.

DSC09444