| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Tradycja żyje w nas- organizacja dożynek sołeckich Drukuj Email
piątek, 30 sierpnia 2019 12:11

dozynki73

W dniu 24.08.2019 Sołectwie Berkanowo odbyły się dożynki zorganizowane w ramach projektu grantowego" Tradycja żyje w nas- organizacja dożynek sołeckich" .Korowód dożynkowy ruszył spod świetlicy wiejskiej w Ząbrowie z pięknie uplecionym wieńcem i chlebem . W korowodzie uczestniczyli zaproszeni goście: Pan wójt gminy Świdwin Kazimierz Lechocki, Pani Agnieszka Brodowska kierownik LGD Powiatu Świdwińskiego, Pani Anna Olejniczak przewodnicząca rady gminy , Aneta Ogińska pracownik biura LGD Powiatu Świdwińskiego i Pan Jan Bronowicki radny powiatu, zespół ludowy" Dąbrowiacy" i mieszkańcy sołectwa.

Podczas mszy świętej dziękowano za tegoroczne plony. Po mszy świętej wszyscy udali się za świetlicę wiejską na poczęstunek. Dla wszystkich zapewniono zupkę, kiełbaski, karkówkę, kawę herbatę ciasto i domowe wyroby wędliny.

Całe spotkanie umilał zespół ludowy „Dąbrowiacy” z Rusinowa.

Dla naszych najmłodszych przygotowaliśmy atrakcje w postaci waty cukrowej, popcornu, zabawek dmuchanych. Gry i zabawy prowadził animator.

W trakcie imprezy przeprowadzony został konkurs na strój ekologiczny, wszystkie przebrane dzieci otrzymały nagrody( piłki, skakanki, Hula-hop, bedlington)Przebrane dzieci wykazały się pomysłowością i inwencją twórczą. O godz. 19 rozpoczęła się zabawa taneczna przy rytmach zespołu muzycznego. Ze wszystkich atrakcji mieszkańcy skorzystali bezpłatnie.

Piękna pogoda, dobre humory i przyjazne nastawienie, zaowocowało że impreza się udała. Organizatorzy dziękują zaproszonym gościom, że zechcieli spędzić z nami ten czas, oraz wszystkim, którzy włączyli się w pomoc.

Za przepiękny wieniec, w który panie włożyły dużo pracy, za wszystkie upieczone ciasta, za wędliny, za grillowanie, za pomoc w rozkładaniu namiotów . To był ogrom pracy i każda pomoc była ważna.

Organizacja dożynek sołeckich odbyła się w ramach naborów wniosków na powierzenie grantu- konkurs 4/2018/G w zakresie tematycznym operacji: Wzmocnienie kapitału społecznego, w tym przez podnoszenie wiedzy społeczności lokalnej w zakresie ochrony środowiska i zmian klimatycznych, także z wykorzystaniem rozwiązań innowacyjnych. W ramach działania 19.2 " Wsparcie na wdrażenie operacji w ramach Rozwoju Obszarów Wiejskich Na lata 2014-2020" Kwota dofinansowania: 6.817,00 zł