| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Wizyta delegacji Gminy Świdwin w zaprzyjaźnionej Gminie Sanitz Drukuj Email
środa, 18 września 2019 07:08

IMG 9443

Trzydniowy pobyt w Gminie Sanitz upłynął pod znakiem, przyjazni Polsko-Niemieckiej.

Delegację Gminy Świdwin której przewodniczył pan Wójt Gminy Świdwin Kazimierz Lechocki, wraz z vice Wójtem panem Tomaszem Waszczykiem , Kierownikiem referatu kultury oświaty i sportu panem Sebastianem Basiejko, panem Rafałem Terleckim oraz czterdziestoosobową grupą sołtysów, radnych , dyrektorów szkół, strażaków, rad sołeckich przywitał Burmistrz Gminy Sanitz pan Enrico Bendlin.

Burmistrz Sanitz zaprosił delegację świdwińską do zwiedzania Gminy, można było zobaczyć instytuty naukowe oraz szkołę . Delegacja ,uczestniczyła w rejsie statkiem białej floty z Rostockiego portu miejskiego Stadthafen, podziwiała miejscowość Wernemunde. Na zaproszenie pana Burmistrza Enrico Bendlin delegacja z Polski, wzięła udział w balu Sommernachtsball w Sanitz ,gdzie uczniowie szkoły zaprezentowali się w musicalowym programie artystycznym.

Współpraca od 21 maja 2004r trwa miedzy obiema Gminami po dzień dzisiejszy. Obaj włodarze gminy Polskiej i Niemieckiej wymienili się doświadczeniami, rozmowy trwały godzinami.    

Na pożegnanie Wójt Gminy Świdwin wręczył upominki dla Burmistrza Enrico Bendlina, zastępcy Burmistrza Daniela Schenke, pani Barbara Kirchhainer, Gurduna Weimera przedstawiciela Rady Gminy. Niemieccy włodarze Gminy Sanitz ,wręczyli również upominki dla delegacji Polskiej, w tym zając symbol herbu Gminy Sanitz .