| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Wykład prof. Lubińskiego Drukuj Email
poniedziałek, 16 kwietnia 2012 09:42

12 kwietnia ( czwartek ) w sali rycerskiej Zamku odbyło się spotkanie edukacyjne zorganizowane przez Świdwińskie Stowarzyszenie "Amazonka". Wykład poświecony dobroczynnym właściwościom selenu w diecie wygłosił prof. dr hab. n. med. Jan Lubiński kierownik Zakładu Genetyki i Patomorfologii Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie. Pan profesor jest międzynarodowej sławy badaczem nowotworów dziedzicznych, m.in. dziedzicznego raka sutka i jajnika oraz dziedzicznego raka jelita grubego.

 

Licznie przybyli goście wysłuchali obszernego wykładu o metodach leczenia nowotworów, przyczynach raka, poznali wiele statystyk na temat zachorowań w Polsce jak również metody profilaktyki oraz sposoby na zmniejszenie ryzyka zachorowania na raka.

 

Prof. Lubiński ukazał jak bardzo ważna jest świadoma i przemyślana profilaktyka przy pomocy selenu. Polacy wciąż mają zbyt małą wiedzę na temat dobroczynnych właściwości selenu jak i na temat konsekwencji niedoboru tego pierwiastka w diecie.

 

Po wykładzie naukowiec odpowiadał na liczne pytania słuchaczy, wyraził również chęć przyjazdu do naszego miasta w przyszłym roku.

 

Dziękujemy wszystkim przybyłym za obecność i wspólne zdobywanie wiedzy oraz aktywną dyskusję i przypominamy, że biuro Świdwińskiego Stowarzyszenia „Amazonka" mieści się na ul. Kołobrzeskiej 43 w Świdwinie. Więcej informacji można uzyskać pod nr tel. 792 401 431

Opracowanie i zdjęcia Aneta Ogińska

 

lubinski1  lubinski2

lubinski3  lubinski4

lubinski5  lubinski6