| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Rusinowskie zespoły Drukuj Email
wtorek, 17 kwietnia 2012 12:36

Rusinowskie zespoły w Resku…

                W sobotę, 10 marca br., na zaproszenie Domu Kultury, zespoły Dąbrowiacy i Barwinok oraz teatr Babie Lato występowały w Resku z okazji Dnia Kobiet. Występy bardzo podobały się publiczności. Na szczególne uznanie widzów zasłużył teatr w przedstawieniu „Królewna Śnieżka”.

                                                                                              w Łobzie…

                W niedzielę, 01 kwietnia br. w Łobzie, odbył się jak co roku Wojewódzki Przegląd Zespołów Ludowych „Wielkanocne Spotkania z Folklorem”. Jest to przegląd konkursowy. Nagrodę stanowi piękna statuetka – tzw. „Baba Wielkanocna”. W kategorii zespołów śpiewaczych zaprezentowało się 19 grup muzyczno-tanecznych. Do wygrania było 5 statuetek. Najlepsza gmina (tak zapowiedziano) otrzymała 2 statuetki. Tą gminą okazała się gmina Świdwin i zespoły Dąbrowiacy oraz Barwinok. Dobry nastrój wszystkim dopisywał, było bardzo przyjemnie chociaż chłodno.

 

i w Świdwinie

                W sobotę 28 kwietnia br. zespół Babie Lato weźmie udział w Powiatowym Przeglądzie Zespołów Teatralnych w Świdwinie.

 

Marianna Balcerek
Zdjęcia: Krystyna Brodowska

 

Barwinok  Dąbrowiacy