| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

ZDALNA SZKOŁA Drukuj Email
piątek, 17 kwietnia 2020 12:58

herb maly

logo1

Zakup laptopów dla uczniów w ramach programu ZDALNA SZKOŁA.

1 kwietnia ruszył program Ministerstwa Cyfryzacji „Zdalna szkoła“ . Projekt umożliwia samorządom zakup komputerów i tabletów do szkół ze środków finansowanych z budżetu Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa 2014 -2020, Oś priorytetowa I Powszechny dostęp do szybkiego Internetu.

W tym tygodniu Gmina Świdwin otrzymała zakupiony w ramach projektu „Zdalna szkoła” sprzęt komputerowy. Za łączną kwotę 60 000 PLN Gmina zakupiła 40 laptopów, które zostały przekazane działającym na terenie Gminy szkołom, tj. Publicznej Szkoły Podstawowej w Oparznie, Publicznej Szkoły Podstawowej w Bierzwnicy i Publicznej Szkoły Podstawowej im. Ziemi Świdwińskiej w Lekowie. Docelowo laptopy trafią do uczniów, którzy dzięki nim, będą mogli w pełni realizować zdalne nauczanie.

szkola1

 

szkola2

Jan Laufer