| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych – dla Gminy Świdwin Drukuj Email
środa, 09 grudnia 2020 12:10

aktual

Z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych – impuls inwestycyjny dla samorządów w czasie pandemii, Gmina Świdwin otrzymała kwotę 2 000 000,00 zł (100%) dofinansowania na rozbiórkę starego mostu i budowę nowego mostu na rzece Rega na drodze gminnej pomiędzy miejscowościami Cieszeniewo i Kluczkowo.

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych to program bezzwrotnego wsparcia dla samorządów, których przychody zostały uszczuplone przez pandemię. Pieniądze pochodzą z funduszu COVID-19.

To ogromny impuls inwestycyjny dla regionów.

Gminy, powiaty i województwa w całej Polsce otrzymały już 6 mld zł w ramach pierwszego etapu programu. Dzięki temu samorządy mogły rozpocząć realizację ważnych inwestycji, m.in. budowę i renowację dróg, modernizację i doposażenie szpitali oraz przychodni czy remonty szkół.

Poniżej:

link z wynikami