| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Narodowy Spis Powszechny 2021 Drukuj Email
czwartek, 30 września 2021 00:00

 

Szanowni Państwo. W związku z uruchomieniem na terenie Gminy Świdwin metody spisu bezpośredniego w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 informujemy, że w przypadku w przypadku braku możliwości skorzystania z tej lub dotychczasowych metod spisu, istnieje możliwość skontaktowania się z Rachmistrzem Spisowym dla terenu Gminy Świdwin w celu dopełnienia obowiązku. Numer kontaktowy 571 939 550. Zapraszamy.

 

NSP 20210621 

Pomóż seniorowi spisać się bezpiecznie

FB IMG 1619777243417

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 dotyczy wszystkich  mieszkańców Polski również seniorów. Jeśli wśród Państwa bliskich, znajomych, sąsiadów są osoby starsze, które nie posiadają komputera lub mają kłopot z obsługą telefonu, pomóżmy im bezpiecznie zrealizować obowiązek spisowy w najdogodniejszej dla nich formie: samospisu internetowego (w domu lub punkcie spisowym) albo w formie rozmowy telefonicznej z rachmistrzem.

Respondenci, którzy nie będą mogli samodzielnie spisać się poprzez formularz internetowy lub telefoniczne na infolinii spisowej, zostaną spisani przez rachmistrzów telefonicznie.

Rachmistrzowie telefoniczni rozpoczną pracę od 4 maja br. I będą dzwonić z numeru: 22 828 88 88 lub 22 279 99 99.

Rachmistrz spisowy ma nadany oficjalny identyfikator wydany przez Wojewódzkie Biuro Spisowe zawierający imię i nazwisko,  numer, godło, informację o przetwarzaniu danych osobowych.

Tożsamość rachmistrza można sprawdzić na infolinii spisowej pod numerem 22 279 99 99, a po 4 maja również poprzez dedykowaną aplikację dostępną na stronie spis.gov.pl.

Z uwagi na panującą pandemię koronawirusa, decyzją Generalnego Komisarza Spisowego rachmistrzowie nie będą realizować wywiadów bezpośrednich (i odwiedzać respondentów w domach) aż do odwołania. Osoby, które pukają do drzwi i podają się za rachmistrzów są oszustami. Prosimy zgłaszać takie przypadki na policję i upewnić się, że nasi bliscy seniorzy mają tego świadomość. 

Jeśli seniora spisał współmieszkaniec lub senior spisał się sam (np. z czyjąś pomocą przez Internet albo poprzez infolinię spisową), zrealizował tym samym swój obowiązek udziału w spisie. Nikt nie ma prawa do niego zadzwonić w tej sprawie. Takie kontakty mogą być próbą wyłudzenia danych.

Jeśli respondent będzie miał uzasadnione wątpliwości co do wiarygodności i rzetelności kontaktującego się z nim rachmistrza spisowego, powinien zaistniały incydent niezwłocznie zgłosić na infolinię spisową lub do właściwego Biura Spisowego w swoim miejscu zamieszkania.

Zapewniamy, że dane zbierane na potrzeby spisu są bezpieczne i nikomu nie zostaną przekazane. Osoby wykonujące prace spisowe są zobowiązane do przestrzegania tajemnicy statystycznej. Za jej niedotrzymanie grożą sankcje, w tym kara pozbawienia wolności. 

Jeżeli ktokolwiek zidentyfikuje zdarzenie podszycia się pod jego tożsamość powinien niezwłocznie powiadomić o tym fakcie GUS kontaktując się z infolinią spisową pod numerem 22 279 99 99 (infolinia działa od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00 i jest obsługiwana przez pracowników statystyki publicznej) lub poprzez formularz: https://stat.gov.pl/pytania-i-zamowienia/pytanie-o-narodowy-spis-powszechny-ludnosci-i-mieszkan/ zaznaczając w temacie „bezpieczeństwo, w tym zgłoszenie naruszenia bezpieczeństwa”.
Po zgłoszeniu zdarzenia GUS podejmie niezwłocznie odpowiednie kroki do weryfikacji informacji i danych.

 dla seniora 2

FB IMG 1619169843826 

NSP 20210414

NSP 20210414 2 

 rachmistrzowie od 4 maja

 

Od 1 kwietnia Główny Urząd Statystyczny przeprowadza Narodowy Spis Powszechny Ludności i  Mieszkań 2021. Udział w spisie jest obowiązkowy!!!

Spisem objęci są:

  • mieszkańcy Polski – zarówno Polacy, jak i cudzoziemcy,
  • stali mieszkańcy Polski przebywający w czasie spisu za granicą.

Obowiązkową w NSP 2021 jest metoda samospisu internetowego. Wypełnij formularz spisowy na  stronie https://spis.gov.pl/

Na czas trwania spisu Urząd Gminy Świdwin przygotował również specjalne pomieszczenie, gdzie jest możliwość dokonania samospisu- pokój nr 57b (II piętro). Ważne! Zamiar spisu internetowego należy zgłosić z wyprzedzeniem pod numerem kontaktowym 0943652015 wew. 23 w celu uzgodnienia terminu samospisu.

Istnieje również możliwość spisania się przez telefon. Zadzwoń na infolinię: 22 279 99 99

Jeśli nie spiszesz się przez internet ani przez telefon, skontaktuje się z Tobą rachmistrz telefonicznie lub bezpośrednio, aby przeprowadzić spis. Zgodnie z ustawą o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r. nie możesz odmówić mu przekazania danych.

Więcej informacji na stronie www.spis.gov.pl

Wszelkich informacji o spisie udzielają również członkowie Gminnego Biura Spisowego osobiście lub pod numerem telefonu 094652015 wew. 23

UWAGA!!!

Osoby wykonujące prace spisowe są obowiązane do przestrzegania tajemnicy statystycznej. Przed przystąpieniem do pracy rachmistrzowie są pouczani o istocie tajemnicy statystycznej i  sankcjach za jej niedotrzymanie.

Udostępnianie lub wykorzystywanie danych uzyskanych w spisach dla innych niż podane celów jest zabronione, pod rygorem odpowiedzialności karnej.

Spisy, tak jak wszystkie prowadzone przez GUS badania statystyczne, realizowane są z  zachowaniem wysokich standardów bezpieczeństwa, w oparciu o nowoczesne techniki teleinformatyczne. Narzędzia oraz procedury w zakresie bezpieczeństwa stosowane przez statystykę publiczną spełniają najwyższe standardy i zapewniają pełną ochronę gromadzonych informacji.

 

 GUS Plakat-B2-1

 

grafika nr1

Informacja o wynikach naboru,


 

Informacja dla kandydatów na rachmistrzów.

informacja spis

nsp20210209 0001

nsp2021

Ogłoszenie o naborze kandydatów na RACHMISTRZA SPISOWEGO

Formularz - oferta kandydata na rachmistrza spisowego