| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Uruchomienia syren podczas ćwiczenia RENEGADE-SAREX-21 Drukuj Email
wtorek, 18 maja 2021 07:13

aktual

Zostanie przeprowadzony test sprawności syren alarmowych wykorzystywanych w systemie ostrzegania i alarmowania ludności. Uruchomienie systemu, przewidywane na czwartek, 20 maja, uzależnione jest od przebiegu scenariusza krajowego ćwiczenia RENEGADE/SAREX-21.

Trening jest organizowany przez Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych.

Celem ćwiczeń jest przetestowanie działania systemu syren alarmowych w warunkach jak najbardziej zbliżonych do rzeczywistych działań, dlatego zostanie on przeprowadzony w sposób dynamiczny. Pomiędzy godziną 8.00 a 11.00 dyżurny Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Świdwinie może włączyć syreny po otrzymaniu polecenia uruchomienia sygnału z jednostki nadrzędnej.

W przypadku uruchomienia testu emitowany będzie: dźwięk modulowany trwający trzy minuty oznaczający OGŁOSZENIE ALARMU, dźwięk ciągły trwający trzy minuty – ODWOŁANIE ALARMU. Uwaga: alarmowanie będzie miało miejsce tylko wtedy, gdy nasze gmina znajdzie się na trasie ewentualnego przelotu statku powietrznego.