| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Wsparcie dla gmin popegeerowskich Drukuj Email
wtorek, 15 czerwca 2021 09:36

aktual

Rozstrzygnięty został nabór wniosków o wsparcie dla gmin popegeerowskich.

Rząd właśnie zakończył pierwszy etap specjalnego programu wsparcia dla terenów po byłych PGR-ach. Łącznie 340 mln zł w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych zostanie przekazane gminom, w których funkcjonowały przedsiębiorstwa państwowej gospodarki rolnej (tak zwane PGR-y). Wsparcie gmin popegeerowskich z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych to środki przeznaczone na sfinansowanie lub dofinansowanie inwestycji i zakupów inwestycyjnych. Dotacje będzie można przeznaczyć m.in. na budowę dróg, chodników, kanalizacji sanitarnej, obiektów użyteczności publicznej, obiektów sportowych czy świetlic.

W ramach tego naboru Gmina Świdwin uzyskała dofinansowanie w wysokości 1 000 000,00 zł na projekt pn.: „Budowa świetlicy w Smardzku oraz budowa świetlicy w Bierzwnicy wraz z modernizacją węzła cieplnego Szkoły Podstawowej w Bierzwnicy w celu zasilania w ciepło projektowanej świetlicy”.

Celem projektu jest wzmocnienie kapitału społecznego poprzez aktywizację mieszkańców, poprawę dostępu do usług społecznych, kulturalnych i edukacyjnych, poprawę bezpieczeństwa dzieci, młodzieży i dorosłych, opiekę nad dziećmi, możliwość integracji społeczności lokalnej.