| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

V Jarmark Tradycyjnie zdrowej Żywności i Rękodzieła Ludowego Drukuj Email
poniedziałek, 27 września 2021 07:42

IMG 7183

Tegoroczne święto V Jarmark Tradycyjnie zdrowej Żywności i Rękodzieła Ludowego odbył się 11 września w Lekowie .Gmina Świdwin otrzymała II Miejsce w konkursie na ,,Najładniejsze stoisko,, a III Miejsce w konkursie na ,,Najciekawszy element wystawienniczy’’ .

W uroczystościach Dożynkowych Gospodarze Wójt Gminy Świdwin Pan Kazimierz Lechocki, oraz Starosta Powiatu Świdwińskiego Pan Mirosław Majka powitali wszystkich uczestników dzieląc się chlebem, który przekazali na ich ręce Starostowie Dożynek Pani Marzena Pisarczyk oraz Pan Tomasz Martul rolnicy z Powiatu Świdwińskiego . Mszę Świętą celebrowali Duszpasterze Ksiądz Proboszcz Ryszard Kizielewicz , Ksiądz Proboszcz Hubert Smołkowicz, Ksiądz Proboszcz Roman Tarniowy, Ksiądz Proboszcz Artur Dylewski, Ksiądz Proboszcz Emil Wojtal.

Składamy wielkie podziękowania dla Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im.Ziemi Świdwińskiej w Lekowie Pani Danuty Bywalec oraz wszystkich pracowników tej szkoły za pomoc w przygotowaniu tego wydarzenia. Jeszcze raz dziękujemy za przygotowania opiekunom świetlic, sołtysom, pracownikom hali, oraz paniom z Kół Gospodyń Wiejskich w Ząbrowie oraz w Bełtnie , a także mieszkańcom gminy za każdą pomoc, zespołom artystycznym Zespołowi wokalnemu ,,Słowianki'' oraz Kierownik Zespołu Ludowemu ,,Dąbrowiacy" i ,,Barwinok '' z Rusinowa Pani Mariannie Balcerek oraz wokalistom i muzykom tych zespołów. Dziękujemy także OSP w Lekowie , Radnym Gminy Panu Jarkowi Pisarczykowi oraz Panu Robertowi Rozmus, Sołtysowi Sołectwa Lekowa Panu Adamowi Górskiemu. Dziękujemy za pomoc, Sołtysom Krosina Panu Otto Leske, oraz Sołtysowi Bełtna Wojciechowi Strugarek, Sołtysowi Berkanowa Panu Lechowi Lipka .Podziękowania dla Prezesa Gminnego Zakładu Gospodarki Komunalnej Pana Rafała Terleckiego. Nie sposób wszystkich wymienić , wszystkim bardzo dziękujemy.

W takiej ,,gminnej drużynie'' przygotowania uważamy za udane. Dziękujemy.