| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Warsztaty dla dzieci dotyczące odpadów Drukuj Email
piątek, 19 listopada 2021 12:13

20211117 090222

W dniu 17.11.2021 r. przedstawiciele firmy ATF Sp. z o. o. Sp. K. Chojnica 2, 78-650 Mirosławiec przeprowadzili warsztaty dla dzieci z klas I -III w szkołach w Oparznie, Lekowie i Bierzwnicy dotyczące prawidłowego postępowania z odpadami. Podczas spotkania uczniowie zapoznali się z takimi pojęciami jak: recykling, segregacja odpadów, sortowanie, kompostownik. Dowiedzieli się, w jaki sposób i dlaczego należy segregować odpady. Dzieci brały czynny udział w prezentacji, wykazały się ogromną wiedzą na temat postępowania z odpadami. Na koniec spotkania wszyscy otrzymali ulotki dotyczące instrukcji segregacji odpadów.

Była to dla wszystkich cenna lekcja przyrody, która pomogła zrozumieć uczniom potrzebę ochrony środowiska naturalnego oraz zwiększyć świadomość w zakresie odpowiedzialności za odpady, a przede wszystkim za czystość naszej planety.