| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Zajęcia w szkołach dotyczące gospodarki odpadami - 16.05.2022 r. Drukuj Email
wtorek, 17 maja 2022 07:42

20220516 111917

W dniu 16.05.2022 r. przedstawiciel firmy ATF Sp. z o. o. Sp. K. Chojnica 2, 78-650 Mirosławiec przeprowadził prelekcje dla młodzieży z klas IV-VI w szkołach w Oparznie, Lekowie i Bierzwnicy dotyczące prawidłowego postępowania z odpadami. Podczas spotkania uczniowie zapoznali się z takimi zagadnieniami jak: recykling, segregacja odpadów, sortowanie, kompostownik. Uczniowie dowiedzieli się, w jaki sposób i dlaczego należy segregować odpady. Młodzież brała czynny udział w prezentacji, wykazała się ogromną wiedzą na temat postępowania z odpadami. Na koniec spotkania wszyscy otrzymali ulotki dotyczące instrukcji segregacji odpadów, a także długopisy pochodzące z recyklingu.

Była to dla wszystkich cenna lekcja ekologii, która pomogła zrozumieć uczniom potrzebę ochrony środowiska naturalnego oraz zwiększyć świadomość w zakresie odpowiedzialności za czystość naszej planety.