| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Sołtys Adam Górski wyróżniony w konkursie ,,Sołtys Roku 2022’’ Drukuj Email
piątek, 20 maja 2022 08:24

IMG 9490

Sołtys Adam Górski wyróżniony w konkursie ,,Sołtys Roku 2022’’

Miło nam poinformować w dniu 14 maja w Przelewicach podczas Festiwalu Tradycji Pomorza Zachodniego, Sołtys Sołectwa Lekowo Pan Adam Górski został wyróżniony w konkursie ,,Sołtys Roku 2022''.

Do tytułu kandydatów mogły zgłaszać: rady sołecki, mieszkańcy sołectwa(co najmniej 10 osób), rady parafialne organizacje pozarządowe i społeczne działające na wsi, stowarzyszenia sołtysów oraz przedstawiciele władzy samorządowej. Konkurs ma na celu promowanie najbardziej aktywnych sołtysów, którzy pracują na rzecz społeczności lokalnej.

5 maja Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego przyjął propozycję komisji konkursowej. Wyłoniono trzech laureatów: Konkurs wygrała Emila Wołoszyn z Gminy Karlino-Sołectwo Kowańcz, Stanisław Mączka z Gminy Dziwnów-Sołectwo Międzywodzie, oraz Michał Olejniczak z Gminy Czaplinek- Sołectwo Siemczyno. Wyróżniono także dwudziestu Sołtysów wśród nich jest także Adam Górski -Gmina Świdwin Sołectwo Lekowo. Gratulacje oraz nagrodę wręczyli Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Pan Olgierd Geblewicz , Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Pan Olgierd Kustosz, Członek Zarządu Województwa Zachodniopomrskiego Pani Anna Bańkowska oraz Poseł do Parlamentu Europejskiego Pan Bartosz Arłukowicz.

Wszystkim Serdecznie Gratulujemy.