| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Zespoły ludowe Dąbrowiacy i Barwinok w Międzyzdrojach Drukuj Email
środa, 03 października 2012 01:00

DąbrowiacyW dniach 28-30 września br. w Międzyzdrojach odbyła się X edycja Spotkań Artystycznych Seniorów. Uczestniczyło w nich 38 zespołów śpiewaczych i folklorystycznych. Występy oceniało profesjonalne jury.


Zespół Dąbrowiacy otrzymał Nagrodę Specjalną - za piękną choreografię, wysoki poziom artystyczny, kolorowe stroje, które były wyeksponowane w krótkim występie.


Zespół Barwinok otrzymał Grand Prix za piękne, kolorowe stroje, wysoki poziom artystyczny, za radość, która udziela się wszystkim oglądającym występ. Doceniono także kultywowanie kultury łemkowskiej i ukraińskiej.


Dąbrowiacy i Barwinok koncertowali w różnych punktach miasta. Spotkali się z wielką serdecznością ludzi. Występy cieszyły się dużym zainteresowaniem. Widzowie przychodzili codziennie. Niektórzy przemieszczali się wraz z zespołami aby wysłuchać koncertów.

 


Dąbrowiacy i Barwinok godnie reprezentowały gminę Świdwin i powiat świdwiński. Wiele zespołów z południa po raz pierwszy słyszało o tej gminie i tym powiecie, a występy Dąbrowiaków i Barwinoka przyjęło z entuzjazmem i zainteresowaniem.
Składamy serdeczne podziękowanie gminie Świdwin i powiatowi świdwińskiemu za wsparcie finansowe.

 

Tekst Marianna Balcerek
Zdjęcia Jan Brodowski