| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

30-lecie Gminy Świdwin na Sportowo Drukuj Email
piątek, 27 maja 2022 07:08

 

IMG 5166


Na boisku Szkoły Podstawowej w Bierzwnicy odbył się Wojewódzki Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt. W rywalizacji udział wzięło 5 drużyn. Najlepsze okazały się szczypiornistki
z Ukrainy.
 

Ogromne emocje towarzyszyły turniejowi w Bierzwnicy. Dopisała pogoda, dopisali także kibice, bowiem uczniowie miejscowej Szkoły Podstawowej dopingowali z całych sił wszystkim uczestniczkom rywalizacji. Piknikowy klimat wydarzenia dopełnił grill oraz darmowe lody dla dzieci i młodzieży. W ten sposób Gmina Świdwin na sportowo świętowała fantastyczny jubileusz 30-lecia istnienia.

Do Bierzwnicy zjechały drużyny z całego województwa. Ponadto w turnieju udział wziął zespół z Ukrainy, który znalazł schronienie w Świdwinie, natomiast na co dzień trenuje także w naszych gminnych obiektach sportowych. Cieszę się bardzo, że tak wiele dziewcząt uprawia sport, a dzisiejszy turniej jest świetną sportową odsłoną 30-lecia gminy – skomentował Wójt Kazimierz Lechocki.

Najlepszą drużyną turnieju okazał się zespół z Ukrainy, wygrywając wszystkie 4 spotkania. Na drugim miejscu uplasowała się SP Bierzwnica, natomiast najniższy stopień podium przypadł drużynie SP Połczyn Zdrój. Kolejne lokaty zajęły SP Redło oraz KU AZS Politechnika Koszalin.

Gratuluje wszystkim uczestniczkom turnieju. Sport łączy, integruje, kształtuje charaktery.

Trzymam kciuki za Wasz dalszy rozwój sportowy – zakończył wydarzenie Kazimierz Lechocki.

Impreza zorganizowana została przy współpracy Gminy Świdwin oraz Szkoły Podstawowej w Bierzwnicy. Koordynatorem turnieju był Pan Jacek Gałas. Puchary i medale dla wszystkich zespołów wręczyli Wójt Gminy Świdwin Pan Kazimierz Lechocki wraz z Zastępcą Wójta Panem Tomaszem Waszczykiem oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej w Bierzwnicy Pani Marta Jalowska,