| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Sportowy Turniej Szkół Piłki Ręcznej Drukuj Email
poniedziałek, 13 czerwca 2022 09:26

001

Z okazji obchodów 30-Lecia Gminy Świdwin 9 czerwca br. Publiczna Szkoła Podstawowa im. Ziemi Świdwińskiej w Lekowie zorganizowała Sportowy Turniej Szkół Piłki Ręcznej dziewcząt. W zawodach wzięły udział reprezentacje dziewcząt z czterech szkół podstawowych: SP Lekowo, SP Bierzwnica, SP Redło, SP Połczyn Zdrój nr2, oraz zespół HC Ukraina.

Turniej rozgrywany był na Hali Sportowej w Lekowie systemem „każdy z każdym”, a spotkania trwały 1x15 minut, które prowadzili wspólnie sędzia Pan Grzegorz Drozda z zawodniczką z Ukrainy Larisą Koshlyak. Opiekę medyczna sprawowała Pani Anna Witek. Najlepszą drużyną turnieju zostały szczypiornistki z HC Ukraina, wygrywając wszystkie 4 spotkania. Drugie miejsce zajęły dziewczęta z SP Bierzwnica, natomiast na najniższym stopniu podium zameldowały się zawodniczki z SP Połczyn Zdrój nr2. Tuż za podium uplasowały się kolejno SP Redło i SP Lekowo. Spotkania stały na wysokim poziomie i były niezwykle emocjonujące.

Wyniki poszczególnych spotkań przedstawiają się następująco:                                              

1. HC UKRAINA – SP REDŁO – 6:5

2. SP BIERZWNICA – SP LEKOWO – 10:3

3. SP POŁCZYN ZDRÓJ – HC UKRAINA – 7:16

4. SP REDŁO – SP BIERZWNICA – 3:10

5. SP POŁCZYN ZDRÓJ – SP LEKOWO – 7:4            

6. HC UKRAINA – SP BIERZWNICA – 14:6

7. SP REDŁO – SP POŁCZYN ZDRÓJ – 4:7

8. SP LEKOWO – HC UKRAINA – 0:12

9. SP POŁCZYN ZDRÓJ – SP BIERZWNICA – 5:9

10. SP LEKOWO – SP REDŁO – 0:7

Wszystkie zawodniczki otrzymały pamiątkowe medale i dyplomy, a drużyny piłki. Nagrody wręczyła Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Lekowie Pani Danuta Bywalec.

Wszystkim uczestniczkom turnieju gratulujemy wzorowej postawy fair-play i dziękujemy za wspaniałe emocje.