| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Festyn w Smardzku Drukuj Email
czwartek, 30 czerwca 2022 12:17

Festyn w Smardzku.

IMG 2007

Kolejny Festyn z okazji 30- Lecia Gminy Świdwin już za nami. Tym razem spotkaliśmy się w Sołectwie Smardzko. Wójt Gminy Świdwin Pan Kazimierz Lechocki oraz Sołtys Sołectwa Samardzko Pan Piotr Sieradzki a także Prezes Stowarzyszenia ,, Przyjaciele Szkoły w Oparznie'' Pani Róża Tabaszewska zaprosili wszystkich do wspólnej zabawy oraz do koncertu Zespołów Ludowych, które to zaprezentowały się w Letnim Jarmarku z Folklorem.
Letni Jarmark z Folklorem to przedsięwzięcie zorganizowane  przez Stowarzyszenie ,,Przyjaciele Szkoły w Oparznie’’  z projektu ,,Etno świętowanie - tradycji przekazywanie’’ dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury. Etno Polska Edycja 2022. Podczas koncertu wystąpiły Zespoły Ludowe:
,,Dąbrowiacy’’,,Barwinok’’ z Rusinowa pod  kierownictwem Pani Marianny Balcerek,  ,,Olibabki’’ z Bierzwnicy oraz ,,Jagody’’ z PSP Bierzwnicy pod kierownictwem Pani Aleksandry Graczyk, Chór ,,Cantata’’ ze Smardzka który spotyka się w świetlicy wiejskiej w Smardzku a świetlice Gminne zaprezentowały swoje rękodzieło. Dla dzieci przygotowano szereg atrakcji dmuchane zamki, popcorn wata cukrowa oraz zabawy i konkursy z nagrodami, które ufundował Zastępca Wójta Pan Tomasz Waszczyk. Mistrz Świata w Trójboju Siłowym a także mieszkaniec Smardzka Pan Józef Sokołowski dla miłośników sportu oraz swoich fanów, zorganizował  Turniej dla amatorów w Ciągu Martwym. Nagrody ufundował Pan Piotr Zygmunt, Pan Piotr Tymiński. Puchary ufundowało Sołectwo Smardzko.
Swoje kulinarne smakołyki zaprezentowało Koło Gospodyń Wiejskich ,,Krajanki’’ ze Smardzka. Smacznej karkówki i kiełbaski mogli skosztować wszyscy uczestnicy festynu. Dziękujemy wszystkim za pomoc w przygotowaniach a szczególnie opiekun świetlicy pani Magdzie Sopyła .