| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Regionalny Festiwal Smaków w Ząbrowie Drukuj Email
wtorek, 12 lipca 2022 07:04

 

IMG 8056

Regionalny Festiwal Smaków w Ząbrowie.

1 lipca 2022r. w Ząbrowie odbył się Regionalny Festiwal Smaków zorganizowany przez Stowarzyszenie „Przyjaciele Szkoły w Oparznie” w ramach programu „Etno Świętowanie – Tradycji Przekazywanie” Narodowego Centrum Kultury. Wszyscy, którzy tego dnia przybyli na Festiwal mogli skosztować wyrobów lokalnych producentów żywności, którymi byli:

Pan Piotr Szymanek – miody

Gospodarstwo Pasieczne „Wojtaś” Pan Patryk Wojtaś - miody

Gospodarstwo Ekologiczne BIOEKSPERT Pani Alicja Szymurska – domowe wędliny i przetwory

Gospodarstwo Ekologiczne państwo Winiszewscy – kiszonki

„Fromageria” Prawdziwe Smaki Pan Mariusz Brycki - sery

Gospodarstwo Rolne „Malinowy Ogród” Pani Teresa Ambroziak - konfitury i syropy

„Na górce” Rolniczy Handel Detaliczny Pani Urszula Pietryka – chleby, makarony, przetwory

Koło Gospodyń w Ząbrowie-smaki Ząbrowa.

Podczas Festiwalu wszyscy zgromadzeni mogli posłuchać piosenek ludowych w wykonaniu dzieci, młodzieży i dorosłych z Gminy Świdwin: Zespołu „Jagody” z Bierzwnicy, Zespołów „Stokrotki” i „Polne maki” z Oparzna, Zespołu „Słowianki” z Kluczkowa, Zespołu „Olibabki’’ z Bierzwnicy”, Chóru „Cantata” ze Smardzka, Zespołu ze Środowiskowego Domu Samopomocy z Klępczewa oraz występu Pana Łukasza Florkowskiego, który napisał i skomponował 3 utwory z okazji 30-lecia Gminy Świdwin.

Serdecznie dziękujemy wystawcom za możliwość spróbowania naszych regionalnych produktów oraz wykonawcom za umilenie gościom czasu podczas Festiwalu Smaków