| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Rusinowo na Ludowo Drukuj Email
piątek, 29 lipca 2022 07:19

1

,,Rusinowo na Ludowo'' to dzień w Rusinowie na którym spotkało się kilka zespołów Folklorystycznych z województwa zachodniopomorskiego. W ubiegły weekend miłośnicy muzyki ludowej wysłuchali koncertu w wykonaniu zespołów Ludowych ,,Ballada ''z Koszalina, ,,Podlotki'' z Gościna ,Kapela ,,Swaty'' z Będzina'',,Olibabki'' z Bierzwnicy, ,,Dąbrowiacy''i ,,Barwinok''z Rusinowa. Uroczystości rozpoczeły się mszą święta w kościele pw. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Rusinowie, celebrowaną przez księdza proboszcza Emila Wojtala. Otwarcia koncertu dokonał Wójt Gminy Świdwin Pan Kazimierz Lechocki , Prezes Stowarzyszenia ,,Przyjaciele Szkoły w Oparznie'' Pani Róża Tabaszewska, Sołtys Sołectwa Rusinowo Pani Monika Waluś-Stępniak oraz Kierownik Zespołów Ludowych Pani Marianna Balcerek. Spotkanie ,,Rusinowo na Ludowo'' było zorganizowane i sponsorowane przez Stowarzyszenie ,,Przyjaciele Szkoły w Oparznie'' w ramach ,,Etno Świętowanie -Tradycji Przekazywanie'' programu z Narodowego Centrum Kultury.

Zaś z okazji 30- lecia Gminy Świdwin w Rusinowie, mieszkańcy i goście uczestniczyli w festynie który organizowała Gmina Świdwin ,Sołectwo Rusinowo. Tradycyjnie można było skorzystać z karkówki i kiełbaski z grila, cukrowej waty, popcornu dla dzieci, zabaw dla milusińskich. Dziękujemy wszystkim za pomoc w organizacji szczególnie sponsorom Panu Sebastianowi Basiejko, Pani Monice Walus-Stępniak, Arturowi Witkowskiemu, Państwu Wiolecie i Tomaszowi Wojciechowskim. Dziękujemy pracownikom hali w Lekowie, oraz opiekunkom świetlic wiejskich.