| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

III Zawody Spławikowe dla Władz Samorządowych Drukuj Email
środa, 10 sierpnia 2022 07:28

92

III Zawody Spławikowe dla Władz Samorządowych o Puchar Przechodni Karpiego Stawu

W niedzielę 7 sierpnia 2022r. adepci Świdwińskiej Szkółki Ekologiczno Wędkarskiej byli organizatorami III Zawodów Spławikowych dla Władz Samorządowych o Puchar Przechodni Karpiego Stawu które odbyły się dzięki wsparciu Programu Społecznik na lata 2022-2024pod nazwą: ,,WĘDKARSTWO ŁĄCZY”. Było to trzecie i ostatnie zadanie w tym projekcie.

Zawody te zorganizowaliśmy dla Władz Samorządowych, z którymi bardzo dobrze układa nam się współpraca i które wielokrotnie nas wspierają przy naszych inicjatywach, za co jesteśmy ogromnie wdzięczni. Tradycyjnie na początku przystąpiliśmy do losowania zawodników w poszczególnych sektorach. Naszą sugestią było również to, aby w składzie drużyny znalazła się jedna kobieta. Pomysł chwycił a drużyna z Urzędu Gminy w Świdwinie w swoim składzie posiadała nawet dwie Panie, a drużyna Urzędu Miasta jedną. Musimy przyznać, że to rzadkość spotkać nad wodą Panie z wędką, ale my tu przełamaliśmy te standardy. Podczas przebiegu losowania nasi adepci w między czasie przygotowywali zanęty dla zawodników, które otrzymaliśmy dzięki współpracy z firmą MARLIN, za które dziękujemy. Po rozlosowaniu stanowisk wszyscy zawodnicy wraz z adeptami szkółki, którzy mieli po raz kolejny zadanie udzielić wszelkiej pomocy naszym zawodnikom udali się na rozlosowane stanowiska. Podczas zawodów wszyscy zawzięcie walczyli o każdą złowioną rybkę a tych tym razem było nie za wiele. Po trzygodzinnym wędkowaniu zawody dobiegły końca i przystąpiliśmy do ważenia złowionych rybek i zliczenia punktów.

W trakcie podliczania punktów wszyscy mogli skorzystać z przygotowanych ciepłych posiłków serwowanych przez naszą ,,pięciogwiazdkową kuchnię”.

Wyniki zawodów przedstawiają się następująco:

Miejsce I drużyna Urzędu Gminy w Świdwinie w składzie: Izabela Orenczak, Monika Górska i Sebastian Basiejko.

Miejsce II drużyna Starostwa Powiatowego w Świdwinie w składzie: Marzena Herman, Jan Kiewro i Mirosław Popielewski.

Miejsce III drużyna Urzędu Gminy w Sławoborzu w składzie: Marcin Książek, Zbigniew Machaj i Michał Basiak.

Miejsce IV drużyna Urzędu Miasta w Świdwinie w składzie: Piotr Feliński, Robert Chaiński i Robert Marczewski.

Zgodnie z wcześniejszymi obietnicami dla łowcy największej złowionej rybki była przeznaczona dodatkowa statuetka a otrzymał ją Michał Basiak za złowionego lina 30,6cm

Ogromne podziękowania należą się dla rodziców adeptów za pyszne ciasta i wszelką pomoc no i oczywiście adeptom szkółki za swoje zaangażowanie. To dzięki Wam wszystkim możliwa jest realizacja takich imprez jak ta. Do zobaczenia za rok!

Opiekun szkółki Piotr Klimczak.

Więcej zdjęć na naszej stronie: https://www.facebook.com/szkolkawedkarskaswidwin