| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Budowa dwóch świetlic wiejskich Drukuj Email
środa, 17 sierpnia 2022 11:25

IMG 20220813 133935

Wójt Gminy Świdwin z radością informuje, że na podstawie umów podpisanych w Urzędzie Gminy Świdwin w dniu 13.07.2022 r. w miejscowościach Smardzko i Bierzwnica rozpoczęły się prace budowlane związane z budową dwóch świetlic wiejskich. Inwestycja jest realizowana przy znaczącym wsparciu funduszy pozyskanych z programu Polski Ład. Łączna wartość inwestycji wynosi 2 411 965 PLN. Wykonawcą świetlic jest lokalny przedsiębiorca.

Planowane zakończenie robót to koniec sierpnia 2023 r. Wybudowanie świetlic ma na celu integrację środowiska lokalnego, inicjowanie aktywności mieszkańców działających na rzecz wsi, wspieranie inicjatyw lokalnych oraz prowadzenie działalności kulturalno – oświatowej i sportowo - rekreacyjnej.