| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

UWAGA! Zgłaszanie zmian/aktualizacji źródeł ciepła w deklaracjach składanych do CEEB Drukuj Email
czwartek, 15 września 2022 00:00

 komunikat gunb

Szanowni Mieszkańcy!

W ślad za Komunikatem Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego w sprawie zjawiska zmian/aktualizacji źródeł ciepła w deklaracjach składanych do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków, Urząd Gminy Świdwin informuje, że jakakolwiek zmiana rodzaju źródła oraz wykorzystywanego paliwa wymaga złożenia nowej deklaracji do CEEB. Korekta już złożonej deklaracji jest możliwa tylko w przypadku pomyłki pisarskiej np. literówki w imieniu lub nazwisku lub w kodzie pocztowym.
Deklaracja CEEB jest oświadczeniem woli, które wywołuje określony skutek prawny i jej prawdziwość może być weryfikowana.

GUNB przypomina, że deklarację do CEEB składa się pod groźbą odpowiedzialności karnej. Złożenie deklaracji, która zawiera nieprawdziwe dane może stanowić przestępstwo z Kodeksu Karnego. Prosimy o zapoznanie się z treścią komunikatu.

Komunikat GINB - kontrole prawidłowości deklaracji o źródłach spalania