| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Sołectwo Kluczkowo z Szablą Wójta Gminy Świdwin! Drukuj Email
poniedziałek, 19 września 2022 08:12

 IMG 6291

Za nami kolejna edycja Gminnego Konkursu Sołectw „O szablę Wójta Gminy Świdwin”. Nie zabrakło wielkich emocji. Ostatecznie w rywalizacji zwyciężyło Sołectwo Kluczkowo.

To już tradycja, że w każdym roku odbywają się zawody sportowe, w których do wygrania jest „Szabla Wójta”, jak również prawo do organizacji przyszłorocznej edycji zmagań. Dodatkową motywacją jest nagroda pieniężna, a w tym roku dla zwycięzców przewidziano 2000 złotych. Zmagania sportowe połączone zostały z Dożynkami Gminnymi. Gdy te się zakończyły, 10 drużyn rozpoczęło niezwykle emocjonującą walkę. Całość zorganizowana została na stadionie w Bierzwnicy.


3 września w Bierzwnicy do rywalizacji stanęły: Sołectwo Kluczkowo, Sołectwo Sława, Sołectwo Łąkowo, Sołectwo Stary Przybysław, Sołectwo Smardzko, Sołectwo Rogalino, Sołectwo Berkanowo, Sołectwo Bierzwnica, Sołectwo Rusinowo, Sołectwo Lekowo.

Organizatorzy wydarzenia przygotowali kilka konkurencji. Pierwsza polegała na napełnieniu pojemnika jak największą ilością wody. Zadanie było o tyle utrudnione, że woda pochodziła z nasączonej w wiadrze gąbki. Druga konkurencja to wiejskie kręgle. Uczestniczki i uczestnicy musieli zbić jak największą liczbę butelek z wodą rzucając lub pchając w ich kierunku z odległości 8 metrów piłkę lekarską. Trzecie zadanie polegało na zebraniu jak największej liczby fasoli, która umieszczona została w pojemniku ze zbożem. Dodatkowe punkty można było zdobyć także za przygotowanie stanowiska, które było jednym z dodatków do Dożynek Gminnych.

Po niezwykle emocjonującej rywalizacji, nagrodę główną w wysokości 2000 złotych, Szablę Wójta oraz prawo do organizacji przyszłorocznego turnieju sołectw, zdobyło Sołectwo Kluczkowo. Na drugim miejscu z nagrodą finansową w wysokości 1500 złotych uplasowało się Sołectwo Lekowo, natomiast ostatni stopień podium i nagroda w wysokości 700 złotych przypadła Sołectwu Stary Przybysław. Wszystkie inne drużyny biorące udział w rywalizacji otrzymały nagrodę w wysokości 100 złotych. Jurorami w konkursie byli: Pani Małgorzata Tumanów, Pan Marek Tumanów, Pan Marcin Piech.