| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Dożynki Powiatowe Drukuj Email
poniedziałek, 26 września 2022 16:18

007

Dożynki Powiatowe w bieżącym roku odbyły się w Gminie Brzeżno.

Święto Plonów to jeden z najpiękniejszych staropolskich obrzędów rolniczych, od wieków zakorzenionych w tradycji i duchowości naszego narodu. Jest to przede wszystkim święto rolników, będące uwieńczeniem ich ciężkiej pracy i jednocześnie podziękowaniem za tegoroczne zbiory. Podczas Dożynek Powiatowych, Gmina Świdwin otrzymała V miejsce w konkursie na "Najładniejsze stoisko", zaś IV miejsce w konkursie na ,,Najładniejszy wieniec dożynkowy''. Wieniec dożynkowy przygotowało sołectwo Bierzwnica.

Nasze stoisko uzbierało kwotę 540zł-zbiórka środków na leczenie dla Mai Dąbrowskiej.

Zespół Ludowy ,,Dąbrowiacy'' z Rusinowa uświetnił artystycznie Dożynki Powiatowe.

Wójt Gminy Świdwin Pan Kazimierz Lechocki dziękuje wszystkim zaangażowanym za przygotowanie stoiska gminnego i wieńca.