| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Projekt grantowy WSO - WzMOCnij swoje otoczenie Drukuj Email
czwartek, 06 października 2022 06:26

 2

logo WSO                                                                         godlo PSE z polem ochronym 300dpi            

Nowy zestaw do zabawy dla dzieci na placu zabaw w Kluczkowie

Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych PRO FUTURO  jest jednym z laureatów IV edycji programudobrosąsiedzkiego „WzMOCnij swoje otoczenie”. Dzięki projektowi zrealizowanemu  w ramach programu zorganizowanego przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne na placu zabaw w Kluczkowie zostało zamontowane nowe, bezpieczne urządzenie do zabawy ze zjeżdżalnią dla najmłodszych dzieci.

Grant pozwolił na odnowienie placu zabaw i zmianę starego, zagrażającego bezpieczeństwu dzieci, urządzenia – na nowe, funkcjonalne i bezpieczne. Odnowiony plac zabaw chętnie odwiedzają rodzice ze swoimi dziećmi, a nowy zestaw do zabawy pozwala dzieciom na radosne i bezpieczne zabawy na świeżym powietrzu.

„Konieczność odnowienia placu zabaw wielokrotnie zgłaszana była przez mieszkańców Kluczkowa na zebraniach sołeckich, ponieważ stare urządzenia miały już ponad 10 lat a ich stan zagrażał bezpieczeństwu bawiących się na nim dzieci. Teraz, dzięki uzyskanemu grantowi w ramach Programu „WzMOCnij swoje otoczenie” nasze dzieci korzystają z pięknego, kolorowego, ale przede wszystkim bezpiecznego placu zabaw. Dziękujemy Polskim Sieciom Elektroenergetycznym za wsparcie finansowe naszych działań – jest to bardzo duża pomoc dla tak małe społeczności, jaką jest sołectwo Kluczkowo” – powiedziała Anna Olejniczak, Prezes Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych PRO FUTURO, jednocześnie sołtys sołectwa Kluczkowo.

Program „WzMOCnij swoje otoczenie” to ogólnopolski program grantowy realizowany przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne, skierowany do samorządów i ich jednostek – np. przedszkoli, szkół, bibliotek, czy ośrodków pomocy społecznej, oraz do organizacji pozarządowych, które chcą wprowadzać ważne i długotrwałe zmiany w swoim otoczeniu w jednym z ośmiu następujących obszarów: aktywność fizyczna, bezpieczeństwo, edukacja, ochrona zwierząt, rozwój wspólnej przestrzeni publicznej, środowisko naturalne, zdrowie i inne inicjatywy mieszczące się w celach programu.

Więcej informacji o programie dostępnych jest na stronie https://raport.pse.pl/ i www.wzmocnijotoczenie.pl

 

 1 

20220928 163751

20221003 163857