| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Szwajcaria Połczyńska Drukuj Email
piątek, 07 października 2022 09:56

310151641 498485845462586 5838490691908696594 n

Wójt Gminy Świdwin Pan Kazimierz Lechocki w dniu 05.10.2022r, w Rusinowie podpisał umowę w sprawie udzielenia licencji niewyłącznej na używanie logo mikroregionu Szwajcarii Połczyńskiej określająca wspólne działania mające na celu rozwój i promocję marki ,,Szwajcaria Połczyńska’’ Współpraca odbywać się będzie na płaszczyznach służących m.in. rozwojowi gospodarczemu, rozwojowi turystyki, kultury i promocji. W szczególności polegać będzie na staraniach o upowszechnianie logo regionu Szwajcarii Połczyńskiej na produktach regionalnych, w tym produktach spożywczych, a także popularyzacji wiedzy o Szwajcarii Połczyńskiej m.in. na stronach internetowych gmin oraz ich wydawnictwach promocyjnych. Strony zobowiązują się do współpracy w zakresie promocji i rozwoju mikroregionu ,,Szwajcaria Połczyńska’’ rozumianego jako obszar na terenie; gminy Połczyn Zdrój, gminy Złocieniec, gminy wiejskiej Świdwin, gminy Barwice, i gminy Czaplinek. Umowy podpisali także Burmistrz Miasta i Gminy Połczyn Zdrój Pan Sebastian Witek, Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Barwice Pan Robert Zborowski, Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Czaplinek Pan Janusz Bartczak, Burmistrz Miasta i Gminy Złocieniec Pan Krzysztof Zacharzewski. Włodarze pięciu gmin powołali na Ambasadora ,,Szwajcarii Połczyńskiej’’ Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Panią Annę Bańkowską Członka Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego, która będzie promotorem ,,Szwajcarii Połczyńskiej ‘’ w województwie, w kraju oraz poza granicami Polski. W wydarzeniu uczestniczył także Nadleśniczy Nadleśnictwa Świdwin Pan Rafał Grzegorczyk, który przedstawił szczegółowo mapy dotyczące ścieżek rowerowych oraz szlaków turystycznych.