| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Powiatowy Urząd Pracy w Świdwinie Drukuj Email
środa, 19 października 2022 09:24

aktual

Powiatowy Urząd Pracy w Świdwinie informuje, że istnieje możliwość zorganizowania i sfinansowania ze środków Funduszu Pracy w kolejnych latach szkolenia indywidualnego w zawodzie: kierowca autobusu, który jest zawodem deficytowym. Szkolenie trwa około 4 miesięcy i składa się:
- z prawa jazdy kat. D - 20 godzin teorii, 60 godzin praktyki – przy kat. B,
- z prawa jazdy kat. D -20 godzin teorii, 40 godzin praktyki – przy kat. C,
oraz z kwalifikacji wstępnej przyspieszonej kierowców kat. D - 140 godzin lub szkolenia okresowego kierowców kat. C/D – 35 godzin.
Uczestnicy szkolenia mogą liczyć na pokrycie kosztów pierwszego egzaminu, zarówno teoretycznego jak i praktycznego. W okresie szkolenia wypłacane jest stypendium szkoleniowe oraz zwracane są koszty dojazdu.
Osoby, które są zainteresowane podniesieniem swoich kwalifikacji poprzez uzyskanie dodatkowych uprawnień, mogą zgłosić się do specjalisty ds. rozwoju zawodowego tel. 94 36 55 737 lub swojego doradcy klienta.