| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Zgłoszenie zapotrzebowania na węgiel Drukuj Email
poniedziałek, 07 listopada 2022 00:00

herb maly

W związku z planowaną przez Gminę Świdwin dystrybucją węgla o preferencyjnej cenie dla gospodarstw domowych zlokalizowanych na jej terenie prosimy osoby zainteresowane zakupem węgla o zgłoszenie zapotrzebowania (podając adres, numer telefonu i zapotrzebowanie na węgiel) pod numerem telefonu 94 36 520 15 wew. 18 lub osobiście w pokoju nr 48 Urzędu Gminy Świdwin w terminie do 7 listopada 2022 r.

Uprawnione do zakupu węgla w preferencyjnej cenie są osoby, które spełniają przesłanki wskazane w art. 2 ust. 1 ustawy z dnia 5 sierpnia 2022 r. o dodatku węglowym, tj. głównym źródłem ogrzewania ich gospodarstwa domowego jest kocioł na paliwo stałe, kominek, koza, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnia, kuchnia węglowa lub piec kaflowy na paliwo stałe, zasilane paliwami stałymi, wpisane lub zgłoszone do centralnej ewidencji emisyjności budynków do dnia 11 sierpnia 2022 r., albo po tym dniu w przypadku dopiero uruchomionych źródeł ciepła.

Przekazane Gminie Świdwin dane pozwolą na prowadzenie dalszych rozmów w celu realizacji ww. zadania