| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Preferencyjny zakup paliwa stałego dla gospodarstw domowych Drukuj Email
wtorek, 22 listopada 2022 00:00

herb maly

Preferencyjny zakup paliwa stałego dla gospodarstw domowych

W związku z wejściem w życie ustawy z dnia 27 października 2022 r. o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych (Dz. U. z 2022 r., poz. 2236), Gmina Świdwin informuje o przystąpieniu do zakupu tego paliwa z przeznaczeniem dla gospodarstw domowych, znajdujących się na terenie Gminy Świdwin.

Wnioski o zakup preferencyjny węgla składać można do Centrum Usług Społecznych ul. Kościuszki 15, 78-300 Świdwin.

Zakupu węgla będzie można dokonać po złożeniu wniosku o zakup preferencyjny węgla, którego wzór będzie dostępny na stronie internetowej Gminy Świdwin oraz w Centrum Usług Społecznych ul. Kościuszki 15, 78-300 Świdwin.

Zgodnie z przepisami ww. ustawy, do zakupu preferencyjnego jest uprawniona osoba fizyczna w gospodarstwie domowym, która spełnia warunki uprawniające do dodatku węglowego.

W ramach zakupu preferencyjnego uprawniona osoba fizyczna w gospodarstwie domowym będzie mogła nabyć węgiel w dwóch partiach:

•         1,5 tony do 31 grudnia 2022 r.

•         1,5 tony od 1 stycznia do 30 kwietnia 2023 r.

Według ww. ustawy do zakupu węgla w ramach zakupu preferencyjnego nie jest uprawniony wnioskodawca, ani żaden z członków jego gospodarstwa domowego, który nabył paliwo stałe na sezon grzewczy przypadający na lata 2022/2023 po cenie niższej niż 2 000,00 zł brutto za tonę.

Wszelkie informacje, dotyczące dystrybucji węgla z przeznaczeniem dla gospodarstw domowych w ramach zakupu preferencyjnego będą na bieżąco aktualizowane na stronie internetowej Gminy Świdwin.

- wniosek o zakup preferencyjny