| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

11 listopada Drukuj Email
poniedziałek, 14 listopada 2022 12:47

IMG 2221

W 2022 r, 11 listopada obchodzimy 104 rocznicę Odzyskania Niepodległości.

W Gminie Świdwin uroczyste obchody świętowano już w czwartek w Publicznych Szkołach Podstawowych gdzie o symbolicznej godzinie 11.11 szkoły przyłączyły się do kolejnej edycji akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu” #szkoładohymnu odśpiewano Hymn Narodowy. Mazurek Dąbrowskiego zabrzmiał w Publicznej Szkole Podstawowej im. Ziemi Świdwińskiej w Lekowie, Publicznej Szkole Podstawowej w Oparznie ,Publicznej Szkole Podstawowej w Bierzwnicy.

W tym uroczystym dniu została odprawiona Msza Święta w intencji Ojczyzny w Kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Bierzwnicy, którą celebrował Ksiądz Proboszcz Dariusz Mazepa. Wójt Gminy Świdwin Pan Kazimierz Lechocki, Zastepca Wójta Pan Tomasz Waszczyk, Sekretarz Pan Sebastian Basiejko oraz Dyrektorzy Szkół Pani Danuta Bywalec, Pani Marta Jalowska, Pani Róża Tabaszewska oraz delegacje szkół gminnych, uczniowie i nauczyciele wspólnie modlili się o Pokój, Wolność i Niepodległość.

Pod Pomnikiem Pamięci w Bierzwnicy złożono kwiaty i znicze. Uczniowie i nauczyciele przygotowali uroczysty apel gdzie zabrzmiały polskie pieśni patriotyczne.