| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Zamrożenie cen za energie elektryczną w 2023 r. Drukuj Email
czwartek, 24 listopada 2022 10:15

herb maly

Zamrożenie cen za energie elektryczną w 2023 r.

Gmina Świdwin informuje, iż z dniem 18 października 2022 r. weszła w życie ustawa o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców energii elektrycznej w 2023 roku w związku z sytuacją na rynku energii elektrycznej. Gwarantowana cena będzie obowiązywać do:

- 2000 kWh rocznie dla wszystkich gospodarstw domowych,

- 2600 kWh rocznie dla rodzin z osobami z niepełnosprawnościami,

- 3000 kWh rocznie dla gospodarstw domowych z Kartą Dużej Rodziny oraz rolników.

Warunkiem skorzystania z zamrożenia cen prądu w ramach tzw. Tarczy Solidarnościowej w podwyższonym limicie 2600 kWh (gospodarstwa domowe z osobami z niepełnosprawnościami) oraz 3000 kWh (gospodarstwa domowe z Kartą Dużej Rodzinyoraz rolnicy) jest złożenie do przedsiębiorstwa energetycznego stosownego oświadczenia.

Odbiorcy uprawnieni do zamrożenia cen energii w 2023 r. z limitem 2000 kWh nie muszą składać żadnych dokumentów ani oświadczeń. Przedsiębiorstwo energetyczne automatycznie zastosuje obniżenie rachunku za prąd w przyszłym roku do ustalonego ustawą limitu zużycia.

Jeżeli w dniu wejścia w życie Ustawy przysługuje Ci limit zużycia 2600 kWh lub 3000 kWh lub nabędziesz prawo do zwiększonego limitu do 31 grudnia 2022 roku oświadczenie złóż do 30 czerwca 2023 roku. Jeżeli spełniłeś przesłanki
do skorzystania z podwyższonego limitu zużycia w trakcie 2023 roku, oświadczenie złóż niezwłocznie, jednak nie później niż w terminie 30 dni od dnia spełnienia tych przesłanek.