| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Centrum Usług Społecznych w Gminie Świdwin Drukuj Email
wtorek, 03 stycznia 2023 08:48

Zamiast Agresywnym

W dniu 27.12.2022r. piętnaścioro dzieci z terenu Gminy Świdwin, odwiedziło stajnię w Ciechnowie prowadzoną przez Panią Martę Telak. W pierwszej kolejności wycieczkowicze zapoznali się z zasadami dotyczącymi prawidłowego zachowania w stajni i wobec koni. Poznali również czterokopytnych mieszkańców i ich historie. Wspólnie z zaprzyjaźnionymi ze stajnią pasjonatami jeździectwa dzieciaki uczestniczyły w całym procesie przygotowania konia do jazdy: czyszczenia i siodłania oraz zapoznały się z budową sprzętu jeździeckiego. Kolejnym i najbardziej wyczekiwanym punktem wycieczki była możliwość przejażdżki na koniu w formie oprowadzania oraz podziwianie pokazu jazdy konnej, podczas której instruktor omawiał prezentowane style jazdy. Na zakończenie, dzieciaki mogły nakarmić zwierzaki pachnącym sianem. Przed powrotem do domów ostatnim przystankiem była pizzeria, gdzie można było zaspokoić głód po dniu pełnym wrażeń.  

Wyjazd organizowany w ramach projektu realizowanego przez Centrum Usług Społecznych w Gminie Świdwin: „Zamiast Agresywnym bądź Pozytywnym” współfinansowanego ze środków Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej w ramach Programu Osłonowego „Wspieranie jednostek samorządu terytorialnego w tworzeniu systemu przeciwdziałania przemocy w rodzinie”.