| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Ankieta Drukuj Email
czwartek, 16 lutego 2023 08:41

aktual

Szanowni Państwo,

         

            Wójt Gminy Świdwin serdecznie zaprasza do wypełnienia ankiety dotyczącej inwestycji mieszkaniowych. Gmina Świdwin w ramach współpracy z Krajowym Zasobem Nieruchomości rozważa możliwość przystąpienia do zadania polegającego na wybudowaniu bloku mieszkalnego z przeznaczeniem na wynajem w strukturach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej.

           Oferta mieszkań na wynajem skierowana będzie do rodzin o średnich dochodach, które przekraczają limit dochodowy pozwalający na ubieganie się o najem lokalu z zasobu komunalnego gminy, a jednocześnie nie posiadają tzw. "zdolności kredytowej".
Wynajem możliwy będzie w dwóch opcjach: długoterminowy lub z opcją dojścia do własności lokalu.

          Gospodarstwa domowe chcące przystąpić do projektu zobligowane zostaną do wniesienia opłaty partycypacyjnej, której wysokość zaplanowana została na około 10 % wartości rynkowej lokalu. Stawka czynszu bez mediów nie jest jeszcze znana i określona zostanie po ustaleniu rzeczywistych kosztów realizacji inwestycji.

         Ankieta pozwoli określić skalę zainteresowania ofertą SIM wśród mieszkańców Gminy Świdwin, a także pomoże w projektowaniu struktury i wielkości mieszkań.

            Formularze w wersji papierowej dostępne są w pokoju nr 48 Urzędu Gminy Świdwin. Wypełnione druki należy złożyć do sekretariatu tut. Urzędu. Ankiety wypełnione elektroniczne automatycznie przekazywane są do pracowników Urzędu i nie występuje potrzeba dostarczania ich wersji drukowanych. Ankiety można składać do dnia 31.03.2023 r.

Link do ankiety