| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

VIII edycja konkursu kulinarnego dla Kół Gospodyń Wiejskich „Bitwa Regionów” Drukuj Email
wtorek, 07 marca 2023 12:58

Bitwa-Regionów

image003

 

Szanowni Państwo!

Wystartowała VIII edycja konkursu kulinarnego dla Kół Gospodyń Wiejskich „Bitwa Regionów”! Zapraszamy do rywalizacji wszystkie Koła Gospodyń Wiejskich oraz stowarzyszenia, których celem statutowym jest promowanie regionalnych potraw, a także bogactwa i różnorodności lokalnych tradycji kulinarnych.

Aby wziąć udział w konkursie należy wysłać zgłoszenie drogą elektroniczną do 31 marca 2023 roku poprzez wypełnienie krótkiego formularza. Regulamin konkursu jest dostępny na stronie www.bitwaregionow.pl O harmonogramie i miejscach wydarzeń będziemy informowali na bieżąco.

Konkurs podobnie jak w ubiegłym roku będzie przebiegał w trzech etapach: powiatowym, wojewódzkim i ogólnopolskim. W trakcie wszystkich wydarzeń KGW zaprezentują zgłoszone potrawy regionalne, a jurorzy będą je oceniać wg kryteriów wskazanych w regulaminie.

Znaczące zmiany w tegorocznej edycji to użycie i wskazanie Produktu regionalnego wraz z jego producentem oraz zwrot środków za zakup produktów spożywczych przeznaczonych na przygotowanie Potrawy konkursowej.

Bitwa Regionów to wyjątkowa okazja do prezentacji różnorodności kulinarnych i tradycji wszystkich regionów Polski. Do wygrania są atrakcyjne nagrody finansowe oraz wyjazd na zagraniczne targi rolno-spożywcze w UE.

Nie zwlekajcie! Już dziś wypełnijcie formularz zgłoszeniowy! Może to właśnie Wasza potrawa w tym roku zachwyci jurorów!

Organizatorami konkursu są: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa przy współpracy Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.