| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Szkody w uprawach - susza Drukuj Email
piątek, 11 sierpnia 2023 12:16

susza

Wójt Gminy Świdwin informuje, że  wnioski o oszacowanie szkód w gospodarstwach rolnych powstałych w wyniku wystąpienia suszy składa się za pośrednictwem

PUBLICZNEJ APLIKACJI „Zgłoś szkodę rolniczą”. Aplikacja jest dostępna pod linkiem:

https://www.gov.pl/web/rolnictwo/szacowanie-suszy

Jednocześnie rolnicy mają możliwość (nie obowiązek !) złożyć wniosek papierowy w Urzędzie Gminy właściwym ze względu na lokalizację uszkodzonych upraw (w przypadku wystąpienia szkód w gospodarstwie rolnym położonym na terenie kilku gmin, stosowny wniosek należy złożyć do każdej z gmin na terenie, których wystąpiły szkody). Po złożeniu takiego wniosku na formularzu określonym poniżej szkody dodatkowo oszacuje gminna komisja powołana przez Wojewodę Zachodniopomorskiego.

Komisja powinna oszacować szkody spowodowane przez suszę w terminie dwóch miesięcy od dnia złożenia wniosku przez producenta rolnego, nie później niż do czasu zbioru plonu głównego danej uprawy albo jej likwidacji i nie wcześniej niż do wschodów upraw.

Szczegółowe informacje na temat szacowania szkód w gospodarstwach rolnych znajdują się na stronie internetowej Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie oraz Zachodniopomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach.

Wniosek o oszacowanie szkód w gospodarstwach rolnych powstałych w wyniku wystąpienia suszy