| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Informacja ZODR w Barzkowicach o „Płatności dla małych gospodarstw” Drukuj Email
poniedziałek, 14 sierpnia 2023 07:12

 

Plakat - RYCZAŁT DLA MAŁYCH GOSPO

informuję, że wprowadzone zostało ułatwienie dla rolników, którzy posiadają małe gospodarstwa – o powierzchni do 5 ha – i złożyli wnioski o przyznanie płatności za 2023 rok. Rolnicy mogą składać żądanie przyznania płatności dla małych gospodarstw, która to płatność zastąpi wszystkie wnioskowane płatności bezpośrednie (podstawowe wsparcie dochodów, płatność redystrybucyjna, płatność dla młodych rolników, wszystkie płatności związane z produkcją oraz płatności w ramach ekoschematów).
Żeby skorzystać z takiego rozwiązania, należy złożyć do 31 sierpnia 2023 r., za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych (aplikacja eWniosekPlus), skan oświadczenia „Żądanie przyznania płatności dla małych gospodarstw”.
Wzór oświadczenia znajduje się na stronie internetowej Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR).
Więcej informacji oraz broszura do pobrania pt. „Płatność dla małych gospodarstw” znajdują się na stronie MRiRW https://www.gov.pl/web/rolnictwo/platnosc-dla-malych-gospodarstw-zamiast-platnosci-bezposrednich--sprawdz-czy-to-sie-oplaca oraz na stronie ARiMR: https://www.gov.pl/web/arimr/platnosc-dla-malych-gospodarstw-zamiast-platnosci-bezposrednich--sprawdz-czy-to-sie-oplaca-dokumenty-do-31-sierpnia-tylko-przez-ewniosekplus2 a także ZODR w Barzkowicach: https://zodr.pl .