| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Kompleksowy remont kościoła parafialnego w Lekowie, Gmina Świdwin Drukuj Email
środa, 27 września 2023 07:45

 

Jest nam niezmiernie miło poinformować mieszkańców Gminy Świdwin, iż w ramach Rządowego Programu Odbudowy Zabytków – Polski Ład, Gmina Świdwin otrzymała dofinansowanie w wysokości 2 450 000,00 PLN na następujące zadanie: „Kompleksowy remont kościoła parafialnego w Lekowie, Gmina Świdwin”.

Przewidywana wartość inwestycji wynosi 2 500 000,00 PLN, przy czym wkład własny to 2 % tej kwoty.

Rządowy Program Odbudowy Zabytków to specjalny fundusz przeznaczony dla jednostek samorządu terytorialnego na prace konserwatorskie i restauratorskie oraz roboty budowlane w obiektach zabytkowych. Program skierowany jest bezpośrednio do jednostek samorządu terytorialnego, a za ich pośrednictwem również do innych podmiotów zobowiązanych do opieki nad zabytkami.

Inwestycja obejmuje remont i konserwację kościoła parafialnego św. Piotra i Pawła w Lekowie (konstrukcja szachulcowa).

lad