| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Przebudowa stacji uzdatniania wody Drukuj Email
wtorek, 10 października 2023 08:38

 

Kolejna inwestycja Gminy Świdwin w ramach Polskiego Ładu.

Gmina Świdwin otrzymała kolejne dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych, który ma na celu dofinansowanie projektów inwestycyjnych realizowanych przez województwa, gminy, powiaty, miasta lub ich związki w całej Polsce.

Dzięki rządowemu dofinansowaniu Gmina Świdwin zrealizuje przedsięwzięcie pn: „Przebudowa stacji uzdatniania wody w miejscowości Lekowo oraz budowa sieci wodociągowej z Lekowa do Klępczewa, gmina Świdwin.”

Kwota dofinansowania 7.600.000,00 PLN.

Bezzwrotne dofinansowanie wyniesie 95 procent wartości inwestycji.

Inwestycja poprawi jakość życia mieszkańców i wpłynie na uporządkowanie gospodarki wodnej w Gminie Świdwin.

ład