| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Otwarcie nowo wybudowanych świetlic wiejskich w Bierzwnicy i Smardzku Drukuj Email
wtorek, 10 października 2023 10:12

IMG 6721

Wójt Gminy Świdwin Pan Kazimierz Lechocki, wraz z zaproszonymi gośćmi Panią Małgorzatą Golińska Sekretarzem Stanu w Ministerstwie Klimatu Środowiska, Panem Czesławem Hocem Posłem na Sejm RP, Panem Markiem Suboczem Prezesem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie, Zastępcą Wójta Panem Tomaszem Waszczykiem, Panią Anną Olejniczak Przewodniczącą Rady Gminy, Panem Sebastianem Basiejko Sekretarzem Gminy, Panem Michałem Skupem Projektantem Świetlic, Panem Przemysławem Lipkowiczem Inspektorem nadzoru inwestycyjnego, dokonali uroczystego otwarcia nowo wybudowanych świetlic wiejskich, na które długo czekali mieszkańcy miejscowości Bierzwnica i Smardzko.

Nowo powstałe świetlice będą służyły do wspierania inicjatyw lokalnych oraz prowadzenia działalności kulturalno – oświatowej i sportowo – rekreacyjnej. Świetlice wiejskie mają być drugim domem dla lokalnej społeczności. Inwestycje dofinansowana została z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Łączna wartość inwestycji wyniosła ponad 2 411 965 PLN.

Wójt Gminy Świdwin szczególne podziękowania kieruje do Sołtysów Pana Marcina Szewczaka i Pana Piotra Sieradzkiego oraz Rad Sołeckich Kół Gospodyń Wiejskich z Bierzwnicy i Smardzka, Druhów OSP Bierzwnica, Zespołów Artystycznych ,,Jagody’’ i ,,Olibabki’’ z Bierzwnicy’’, Chóru ,,Kantata’’ ze Smardzka, oraz mieszkańców za pomoc w przygotowaniach tego ważnego wydarzenia.