| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Ptasia grypa Drukuj Email
piątek, 27 października 2023 08:05

aktual

Konieczność zgłaszania do Powiatowego Lekarza Weterynarii miejsc utrzymywania drobiu lub innych ptaków

Przypominamy o konieczności zgłaszania miejsc, w których jest utrzymywany drób lub inne ptaki, z wyłączeniem ptaków utrzymywanych stale w pomieszczeniach mieszkalnych co jest zgodne z § 1 ust. 1 pkt 2 lit. b rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju wsi z dnia 31 marca 2022 r. w sprawie zarządzania środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków (Dz. U z 2022 r. poz. 768).

Zgłoszeń można dokonywać telefonicznie do Powiatowego Lekarza Weterynarii w Świdwinie pod numerem telefonu: 94 36 52 206 od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 15:00.

W związku ze stwierdzeniem ogniska wysoce zjadliwej grypy ptaków na obszarze powiatu gryfickiego, w miejscowości Wytok, gm. Płoty oraz możliwością przenoszenia przez dzikie ptactwo wirusa podtypu H5N1 (teoretycznie chorobotwórczym dla człowieka), Wojewódzki Inspektorat Weterynarii w Szczecinie zwraca się z prośbą o niezwłoczne przekazywanie informacji o znalezionych padłych dzikich ptakach na terenie województwa zachodniopomorskiego.

Zgłoszenia można składać do:

- inspektorów weterynaryjnych ds. zdrowia zwierząt (e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , tel. 91 489 82 28)

- Powiatowego Lekarza Weterynarii (e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. tel. 96 36 522 06)

- Urzędu Gminy Świdwin (e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. tel. 94 36 520 15 wew. 18)

- ewentualnie do RDOŚ w Szczecinie (e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. tel. 91 43 05 200)