| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Dzień Strażaka Drukuj Email
piątek, 14 czerwca 2024 08:02

IMG 8094

Dzień Strażaka, obchodzony 4 maja, jest świętem honorującym odwagę i poświęcenie strażaków. W Polsce święto to ma szczególne znaczenie, ponieważ przypada w dniu św. Floriana, patrona strażaków. Tego dnia organizowane są liczne uroczystości, parady oraz pokazy strażackie, aby uczcić pracę tych, którzy codziennie narażają życie dla ratowania innych. To także okazja do wyrażenia wdzięczności za ich trud i gotowość do niesienia pomocy w każdej sytuacji. Święto przypomina społeczeństwu o znaczeniu i roli strażaków w zapewnianiu bezpieczeństwa publicznego.

Gminne Obchody Dnia Strażaka-Nadanie Sztandaru Jednostce OSP w Bierzwnicy.
08.06.2024r.