| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Turniej sołectw o Szablę Wójta Drukuj Email
piątek, 10 września 2010 01:00

Szabla dla Bierzwnicy!

 

21 sierpnia br., w piękny, pogodny dzień odbył się „Gminny Turniej Sołectw o Szablę Wójta Gminy Świdwin”. Gospodarzem sołeckich zmagań było Krosino – ubiegłoroczny zwycięzca. W szrankach stanęło 12 sołectw: Berkanowo, Bierzwnica, Cieszeniewo, Cieszyno, Kluczkowo, Krosino, Lekowo, Łąkowo, Rogalino, Rusinowo, Sława i Smardzko. W tym roku znacznie podniesiono poprzeczkę turnieju. Oprócz występujących do tej pory sprawnościowych konkurencji na czas, takich jak np. układanie liter z ciał, nawlekania guzików na czas, slalom przetrwania czy lepienie pierogów pojawiły się inne. Wśród nich można wymienić: folder sołectwa, wieniec dożynkowy, obraz przedstawiający najpiękniejsze miejsce wsi, produkt lokalny oraz zaproszenie „warszawiaka” do mojej miejscowości. Sołectwa czekał zacięty i trudny bój. Wygrana zależała w dużej mierze od dobrego przygotowania się poszczególnych drużyn. Wszystkie sołectwa spisały się na medal! Każde z nich przygotowało stoisko, na którym prezentowało „dorobek” w formie: wieńców dożynkowych, folderów, produktów sołectwa, prac wykonywanych na świetlicach oraz przez miejscowych twórców. Współzawodnictwo oceniała komisja w składzie: Wiesława Żmudzińska – przewodnicząca, Justyna Żelazowska i Emilia Wiszniewska – członkowie. Komisja miała przed sobą wyjątkowo trudne zadanie, biorąc pod uwagę znakomite przygotowanie wszystkich drużyn. Mimo że dwa sołectwa Rusinowo i Bierzwnica uzyskały taką samą, największą liczbę punktów (100) to jednak zwycięzca mógł być tylko jeden. Ostatecznie o wygranej zadecydował rzut monetą. W rezultacie przepiękne trofeum „Szabla Wójta” przypadła Bierzwnicy. Wójt Gminy Świdwin Zdzisław Pawelec wręczył sołectwom Rusinowo i Bierzwnica bony o wartości 2000 zł. Trzecie miejsce wywalczyło Rogalino, które uhonorowano bonem o wartości 1000 zł. W trakcie turnieju zapewniono rozrywkę także dzieciom, organizując im zabawę i konkursy z wodzirejem. Ponadto przygotowano kącik, w którym Pani Ada malowała farbami uśmiechnięte buzie najmłodszych. Na uczestników potyczek czekał ciepły posiłek z grilla. Od godziny 20:00 rozpoczęła się zabawa taneczna z DJ Marvi.
Za rok wszyscy spotkają się w Bierzwnicy, która będzie organizatorem kolejnego „Gminnego Turnieju Sołectw o Szablę Wójta Gminy Świdwin”.

Emilia Wiszniewska

 

szabla-wieniec-solectwa-lekowo

Wieniec sołectwa Lekowo

 

szabla-lepienie-pierogow

Lepienie pierogów - jedna z konkurencji

 

 szabla-slalom

Slalom

 

 szabla-solectwo-kluczkowo

Sołectwo Kluczkowo

 

szabla-solectwo-rogalino

Sołectwo Rogalino