| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Dzień Edukacji Narodowej w Zespole Szkół w Bierzwnicy Drukuj Email
środa, 16 października 2013 12:50

alt11 października 2013r. w naszej szkole odbyła się akademia z okazji  Dnia Edukacji Narodowej. Święto to obchodzimy w rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej utworzonej 14 października 1773 roku z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego.

Na uroczystość przybyli Wójt Gminy Świdwin p. Zdzisław Pawelec, Kierownik Referatu Oświaty p. Sebastian Basiejko, Inspektor ds. Sportu i Kultury Mieczysław Patyk oraz nauczyciele, pracownicy, uczniowie i rodzice.

Pragnąc podziękować nauczycielom i pracownikom szkoły za trud wkładany w ich pracę, Samorząd Uczniowski przygotował inscenizację, która przybliżyła zgromadzonym widzom rozwój nauki i szkolnictwa w przeciągu minionych lat. Artyści, w nieco humorystyczny sposób, pokazali jak wyglądała edukacja dawniej i co nas czeka w przyszłości.

Po części artystycznej głos zabrała p. Dyrektor Marta Jalowska oraz Wójt Zdzisław Pawelec, który życzył gronu pedagogicznemu i pracownikom wytrwałości i sukcesów oraz satysfakcji z wykonywanego zawodu. W szczególny sposób wyróżnił p. Bogusławę Patyk i p.Aleksandrę Graczyk, które otrzymały nagrodę Wójta Gminy Świdwin.           

Uroczystość przygotowali uczniowie klasy III gimnazjum pod kierunkiem p. Agnieszki Jasińskiej i p. Marty Beaty Jalowskiej, a scenografią zajęła się p. Bożena Nowak.